12. Međunarodni festival pozorišta za djecu

BANjA LUKA 2013

od 06. do 10. oktobra
PROGRAM
NEDJELjA, 6. oktobar
18.30 SVEČANO OTVARANjE FESTIVALA
• Otvaranje izložbe NAJLjEPŠE LUTKE SLOVAČKE
• KNjIGA O DžUNGLI - PREMIJERA
Reditelj: Robert Valtl
Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka
PONEDJELjAK, 7. oktobar
9.00 LABUDOVO JEZERO
11.00 Pozorište za decu, Kragujevac, Srbija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
10.00 Lj-U-B-A-V
Pozorište za jednog ☆Lutkarska radionica JUKI, Japan
(Dječije pozorište RS – Mala sala)
10.00 HERKUL ILI OSVAJANjE PAKLA
12.00 Tradicionalno pozorište marioneta Tujatr, Nitra, Slovačka
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić")
16.00 ZAMOTANA ČARAPA
18.00 Pozorište Ludus, Kreativni centar mladih, Bratislava, Slovčka
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
17.00 PROMOCIJA KNjIGA
(Dječije pozorište RS – Muzej lutaka)
18.00 PEKARA MIŠMAŠ
Mini teatar, Ljubljana, Slovenija
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić")
UTORAK, 8. oktobar
9.00 RUŽNO PAČE
10.30 Pozorište lutaka, Mostar, Bosna i Hercegovina
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
12.00 HERKUL ILI OSVAJANjE PAKLA
Tradicionalno pozorište marioneta Tujatr, Nitra, Slovačka
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić")
17.00 PROMOCIJA SLOVAČKOG LUTKARSTVA
(Dječije pozorište RS – Muzej lutaka)
18.00 NA IVICI NEBA
Državno lutkarsko pozorište, Plovdiv, Bugarska
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
21.0 KNjIGA O DžUNGLI - PREMIJERA
Reditelj: Robert Valtl
Dječije pozorište Republike Srpske, Banja Luka
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
SRIJEDA, 9. oktobar
9.00 ČAROBNjAK IZ OZA
10.30 Pozorište za djecu i mlade, Skoplje, Makedonija
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
10.00 TAJNA
Pozorište za jednog ☆Lutkarska radionica JUKI, Japan
(Dječije pozorište RS – Mala sala)
12.00 PRIČE O CARU HERODU
Državno pozorište lutke, glumca i maske „Arlekin" Omsk, Rusija
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić")
16.00 PALČICA
18.00 Staro pozorište Karola Spišaka, Nitra, Slovačka
(Dječije pozorište RS – Velika sala)
17.00 PROMOCIJA KNjIGA
(Dječije pozorište RS – Muzej lutaka)
ČETVRTAK, 10. oktobar
10.30 PETAR I VUK
Lutkarsko pozorište Bobita, Pečuj, Mađarska (Dječije pozorište RS – Velika sala)
12.00 LjUBAV, DOKTORI I ŠARLATANI
Stivalaćoteatro, Areco, Italija
(Narodno pozorište RS – Scena „Petar Kočić")
18.30 SVEČANO ZATVARANjE I DODJELA NAGRADA
HRABRI KROJAČ
Pozorištance „Puž", Beograd, Srbija
predstava se izvodi u čast nagrađenih
(Dječije pozorište RS – Velika sala)

 

© 2013, Dječije pozorište Republike Srpske. Sva prava zadržana.